Yukarı

250₺ Üzeri Siparişlerde Kargo Ücretsiz

İSTANBUL

İNEGÖL PIRASA TOHUMU

  • Marka : SUNAGRİ
  • Mevcut : Stokta var
17,50₺
İlgili Ürünler

İNEGÖL PIRASA TOHUMU

Pırasa zambakgiller familyasına ait kalın gövdeli uzun yapraklı bir sebzedir. Keskin kokusu ve aroması soğanı andırır. Dünyanın hemen her yerinde yetişir. Özellikle Uzak Doğu’da çokça tüketilir. Türkiye’de de kış aylarında pazar tezgahlarından, market reyonlarından eksik olmaz. En çok. En çok zeytinyağlısı tercih edilir. Pırasa C vitamini, folat, demir ve potasyum kaynağıdır. Düşük kalorisi sayesinde diyetlerde çokça kullanılır. Pırasa yetiştirmek düşündüğünüz kadar zor değil. Evinizin konforunda pırasa yetiştirmek İNEGÖL PIRASA TOHUMUYLA artık mümkün.
Pırasa yetiştirmek için;
-Ekim için mart-nisan-mayıs ayları tercih edilmelidir.
-Verimli pırasalar için kaliteli tohumlar tercih edilmelidir.
İnegöl Pırasa tohumunu yetiştirmek için öncelikle çimlendirme yapmanız gerekmektedir. Bunun için bir çimlendirme tepsisi veya plastik bardaklara ihtiyacınız olacak. Verimli ve nemli toprağı çimlendirme yapacağınız bardaklara koyun üzerine İnegöl Pırasa tohumlarını koyduktan sonra bir miktar daha toprak ilave edin. Can suyunu verdikten sonra çimlenme gerçekleşene kadar üzerini bir naylonla kapatın. Toprak nemli olacak şekilde bekleyin. Çimlenme gerçekleştikten sonra her bir fideyi ayrı ve büyük saksılara ekin. Saksılarınızı fazla suyu tahliye etmek için drenaj deliği bulunanlardan tercih edin. Pırasalarınız büyüdükten topraktan çekerek kullanabilirsiniz.
Bahçeye dair ihtiyacınız olan her şey için doğru adrestesiniz! Saksılardan el aletlerine, bitkilerden toprak ve bitki bakım ürünlerine kadar sağlıklı ve güvenilir alışveriş Bahçe Market ürünleriyle burada.

Henüz yorum yapılmamış.

2021 Bahçemarket. Gizlilik ve Güvenlik Politikası İptal ve İade Koşulları