Yukarı

250₺ Üzeri Siparişlerde Kargo Ücretsiz

İSTANBUL
AREKA PALMİYESİ BİTKİSİ
AREKA PALMİYESİ BİTKİSİAREKA PALMİYESİ BİTKİSİ

AREKA 60-80 CM

  • Marka : AĞAÇ AŞ
  • Mevcut : Stokta var
  • Boyutlar
  • Boy : 60-80 CM
  • Çap : 17 CM
300,00₺
270,00₺

Renk *

İlgili Ürünler

AREKA PALMİYESİ 

Gösterişli yaprakları ile iç mekânların vazgeçilmezi Areka palmiyesi!

Süs bitkisi olarak yetiştirilir. Boyları 5-6 metreyi geçmez. Sürekli kökten yeni fidanlar üretir. Uzayan yapraklarının uzunluğu 2 ila 3 metre arasında değişir. Yaz aylarında salkımlar halinde çiçek açar. İç mekânlarda havadar ve geniş yer ister. Yaprakları büyüyeceği için ona uygun bir geniş alan ayarlanmalıdır. Sağlığa etkileri ise saymakla bitmez ancak en bilinen özelliği odanın havasını temizlemesi ve yeterli nem sağlamasıdır. Kışın soğuğa dayanıklıdır ancak rüzgâr almayan bir alanda muhafaza etmek gerekir. 

Toprağı nem kaybettikçe sulamak gerekir. Toprak seçimini ise torf toprak ve ponza taşı karşımı ile harmanlanmış türlerden yana yapmalısınız. Kızgın güneşi sevmez o yüzden yazın filtreleme ile güneşlendirebilirsiniz. Kışın ise güneşli yerde olursa gelişimi için daha iyidir. Genel problemi köklerinin çürümesidir. Böyle bir durumun sebebi ise aşırı sulama, yanlış toprak tercihi ve esintisiz havasız ortamlardır. 

Zarif yeşil yaprakları ve köklerinde sarının bazı tonlarının armonisini seyrederek ruhunuzu dinlendirmek isterseniz, bahcemarket.com'da bir tıkla evlerinize kadar getiriyoruz. 

Henüz yorum yapılmamış.

2021 Bahçemarket. Gizlilik ve Güvenlik Politikası İptal ve İade Koşulları