Yukarı

250TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz!

İSTANBUL

ACI KIL BİBER TOHUMU

48,00₺
İlgili Ürünler


ACI KIL BİBER TOHUMU

Acı kıl biber hemen hemen dünyanın her yerinde yetişen her mutfakta kullanılan bir sebzedir. Yemeklerde pişmiş olarak tüketildiği gibi çiğ olarak da tüketilebilir. Türk mutfağında özellikle turşusuyla sofralarımızı süsler. Lezzeti bir yana insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmez. Kalp damar hastalıklarına iyi gelir. Kan basıncını dengeleyerek hipertansiyonu engeller. Kansere karşı koruyucudur. Antifungal özelliği olan acı kıl biber mantar sorunlarında da etkilidir. Enfeksiyonların giderilmesinde de önemli rol oynar. Evinizin konforunda acı kıl biber yetiştirmek ACI KIL BİBER TOHUMUYLA artık mümkün.
Acı Kıl Biber Tohumunu ilkbahar yaz aylarında ve iç mekanlarda her mevsim yetiştirebilirsiniz. Acı kıl biber Tohumlarını çimlendirmek için öncelikle bir çimlendirme tepsisi veya plastik bardaklara ihtiyacınız olacak. Bunların içine koyduğunuz verimli toprağın 1.5 cm derinine Acı Kıl Biber Tohumlarınızı yerleştiriniz. Üzerine bir miktar daha toprak koyup bastırınız. Can suyunu mümkünse sprey şişesinde püskürterek koyunuz. Sera ortamı oluşturmak için üzerlerini bir naylonla kapatınız. Her gün havalandırınız. Ortalama 5-7 gün arasında çimlenme gerçekleşecektir. Fideleriniz 10-15 cm boyuna ulaşınca artık geniş bir saksıya alabilirsiniz. Bundan Sonra gerekli Sulamayı yapıp Acı Kıl Biberlerinizin büyümesini sabırla beklemelisiniz.
Bahçeye dair ihtiyacınız olan her şey için doğru adrestesiniz! Saksılardan el aletlerine, bitkilerden toprak ve bitki bakım ürünlerine kadar sağlıklı ve güvenilir alışveriş Bahçe Market ürünleriyle burada.

Henüz yorum yapılmamış.

2021 Bahçemarket. Gizlilik ve Güvenlik Politikası İptal ve İade Koşulları